3 augustus            Rondje Pontje Pannenkoek
“Rondje pontje” is een gevarieerde fietstocht door het buitengebied van onze gemeente en over de Lekdijk. Langs de uiterwaarden van de rivier genieten wij van de mooie vergezichten. We starten in Houten, fietsen richting Schalkwijk, door polder Blokhoven en via de Groeneweg naar de Lekdijk.

Met de pont varen wij naar Culemborg waar wij op de markt een koffiestop houden.

We vervolgen de route over de Lekdijk naar  Beusichem. In ‘t Veerhuys beginnen we met een drankje en kan een pannenkoek naar keuze worden besteld. Ook een tweede drankje en een nagerechtje zijn bij de prijs inbegrepen.

Hoewel we in Culemborg weer de Lek oversteken rijden we wel een andere route zodat wij rond half vier bij het zwembad in Houten ons rondje hebben voltooid. 

Datum              dinsdag 3 augustus            

Tijd                   10.00 – 15.30 uur

Kosten             € 25,- (incl. koffie, kosten veerponten, pannenkoek naar keuze, een      welkomstdrankje bij binnenkomst, één consumptie bij  de pannenkoek en een klein nagerecht.)

Locatie            Verzamelen bij Zwembad Houtense Wetering, Hefbrug 3 in Houten

Vervoer           Eigen fiets, afstand ca. 35 km

Begeleiders   Nelleke Wallenburg, Edy Verberk, Elise de Haan


4 augustus            Jeu de Boules

Wie heeft niet op een Franse camping een potje Jeu de boules (petanque) gespeeld?

Je kunt deze herinneringen weer opdoen op woensdag 4 augustus.

Bij Wijkcentrum Schoneveld liggen drie mooie banen.

We zullen in de pauze ook een drankje nuttigen.

 Datum                   woensdag 4 augustus

Tijd                         14.00 – 16.30 uur

Deelnemers         max. 30

Kosten                   € 7,50 (incl. twee drankjes en wat lekkers)

Locatie                  Wijkcentrum Schoneveld

Vervoer                Eigen vervoer

Begeleiders          Fons Cremers en Edy Verberk

 

5 augustus            Castellum

In het hartje van Leidsche Rijn staat een imposant Romeins Castellum. Daarbinnen bevindt zich het fraaie museum De Hoge Woerd.  We kunnen hier het 2000 jaar oude Romeinse schip met zijn complete inventaris bewonderen en een reis maken door de geschiedenis van mens en landschap in deze regio.
Het is een uniek en interactief museum voor jong en oud.

Een wandeling over de muren van het Castellum behoort ook tot de mogelijkheden. Daarnaast krijgen we een uitleg over de ontwikkeling van Leidsche Rijn door een voorlichter van de gemeente Utrecht.

Na de lunch in het Castellum-café verplaatsen we ons met eigen vervoer naar de nabij gelegen Vlinderhof. Deze verrassende tuin is aangelegd door Piet Oudolf en zal ons in deze zomermaand een rijke variatie aan planten en bloemen tonen.

Datum               donderdag 5 augustus

Tijd                    10.00 – 14.00 uur (incl. koffie/thee – lunch voor eigen rekening)

Deelnemers      max. 40 (rolstoel toegankelijk)        

Kosten               € 18,-

Locatie              Museum Hoge Woerd, Hoge Woerdplein 1, 3454 PB Utrecht. Bezoek Vlinderhof: bereikbaar met de  auto vanuit Castellum (ca 4 mn)

Vervoer              Eigen vervoer

Begeleiders      John Linnenbank en Gerda Aantjes

 

9 augustus            Fietstocht: TRAP-route Noord

TRAP staat voor Toeristisch Recreatief Archeologisch Project en is zo’n 15 jaar geleden uitgezet langs de talrijke archeologische en cultuurhistorisch waardevolle gebieden, waarop het huidige Houten is gebouwd.

Op de diverse plaatsen staan kunstwerken. Otto Wttewaall, kenner van de geschiedenis van Houten, was destijds bij de inrichting van de route betrokken. Hij zal ons rondleiden tijden een fietstocht langs het noordelijke deel van de TRAP-route.We verzamelen op het Plein bij Tapperij de Zwijger, het vermoedelijk oudste woonhuis in Houten. De route leidt vervolgens onder andere langs de sofa aan de Molenzoom (hier stond een Romeins gebouw) op weg naar Loerik. Deze halte is niet opgenomen in de TRAP-route, maar het verhaal van de middeleeuwse boerderij (Vroonhof) is altijd leuk.

Loerik is opgenomen in de goederenlijst van de bisschop uit de 9e eeuw.Ter plaatse zijn bruin geverfde keien te zien die moeten herinneren aan de koeien die er 1000 jaar terug ook liepen. Via de locatie van een voormalig ontginningsdorpje voor Schalkwijk, komen we bij Westrum waar een Romeinse stenen gebouw wordt vermoed.

Daarna gaan we via de Hoogdijk langs het graf van een vrouw uit de vroege middeleeuwen en komen we in ’t Goy uit. Daar zien we ook het terrein van Kasteel Ten Goye. Langs de voormalige kerk van ’t Goy komen we bij landgoed Wickenburgh waar we eindigen met koffie.

De route is ongeveer 8 km, die in rustig tempo worden afgelegd.

Datum                   maandag 9 augustus                                             

Tijd                       10.00 – 12.30 uur

Deelnemers         max. 25

Kosten                 € 5,-

Locatie                 Start: Tapperij de Zwijger (Plein 21), einde Wickenburgh

Vervoer                Eigen fiets

Begeleiders         Rinus van den Heijkant en Fons Cremers

 

11 augustus         Stadswandeling Utrecht

Wij maken een stadswandeling in Utrecht onder leiding van Els Verweij.

Het aloude boek dat  “Utrecht” heet.

Een boek vol verhalen over 2000 jaar geschiedenis. Een historische binnenstad met straatjes, steegjes en hofjes waar Els graag de verhalen over vertelt. U ziet tijdens de wandeling in de omgeving van de Lange Nieuwstraa waarschijnlijk plekjes waarvan u het bestaan niet wist.

Datum                   woensdag 11 augustus

Tijd                         10.00 – 12.30 uur               

Deelnemers         max. 15

Kosten                   € 7,50 (incl. koffie/thee)

Locatie                  Verzamelen bij Brug Ledig Erf, Utrecht

Vervoer                Eigen vervoer – NS station Vaartsche Rijn

Begeleiders          Hans Siebrasse en Elise de Haan

 

12 augustus          Muziek: Eerst zijn er de noten. Maar dan… hoe moeten die klinken?

Door alle eeuwen heen waren en zijn er componisten die muziek schrijven voor anderen: strijkers, blazers, oetsenisten, slagwerkers, orkesten, zangers, koren… Maar die noten kun je op allerlei manieren laten klinken,

En de ideeën daarover veranderen voortdurend.

Voor de vierde keer neemt Henk de Winter u mee op avontuur in de wereld van de klassieke muziek. Deze keer gaan we onder andere kennismaken met verschillende uitvoeringen van bekende muziekstukken, en we vragen ons dan meteen af: wat is eigenlijk ‘mooie muziek’?

Naast geluids- en beeldfragmenten wordt er deze keer ook live muziek uitgevoerd!

Datum                   donderdag 12 augustus

Tijd                        14.00 – 16.00 uur

Kosten                   € 5,-

Locatie                  Wijkcentrum Schoneveld                                              

Vervoer                  Eigen vervoer

Begeleiders          Annemieke Hoogenhout en Nora Bakker

 

13 augustus          De Paltz

Wie kent ze niet: Herman van Veen en de eend Alfred Jodocus Kwak? We gaan ze bezoeken.

We brengen de dag door op landgoed de Paltz, de thuisbasis van Herman van Veen. ‘s Morgens starten we met een kopje koffie, met aansluitend een rondleiding over het landgoed en een bezoek aan de tentoonstellingen van Herman van Veen en jonge kunstenaars in de villa van de Paltz.

Aansluitend genieten we van een lunch. Om 15 uur gaan we luisteren naar de voorstelling “Mijn nest zit me te wijd”, een voordracht van gedichten met muziek.

 Datum                  vrijdag 13 augustus

Tijd                       11.00 – 16.00 uur                                      

Deelnemers         max. 20

Kosten                  € 25,-

Locatie                  Landgoed De Paltz, Landgoed de Paltz 1, 3768 MZ Soest

Vervoer                 Eigen vervoer - Parkeren bij ‘de bergjes’ aan de Van Weerden Poelmanweg, Soest (tegenover de ingang van de Paltz) Vandaar is het nog 500 m. lopen. Dichterbij parkeren is niet mogelijk.

Begeleiders          Nora Bakker en Rinus van de Heijkant

 

16 augustus          Workshop Speksteen bewerken

Wegens succes een herhaling van deze workshop.

Speksteen is een zachte steensoort die relatief makkelijk te bewerken is met raspen, vijlen en schuurpapier.

In deze workshop bewerkt u op creatieve wijze een stuk speksteen onder deskundige begeleiding van kunstenares Nel Anbeek.

U kunt uw eigen fantasie volgen of een van de aanwezige voorbeelden ter inspiratie gebruiken. Het benodigde gereedschap is aanwezig.

In de ochtend maakt u een beeldje, dat u in de middag afwerkt, zodat u aan het eind van de dag met uw eigen kunstwerk huiswaarts gaat. Wij adviseren u een oude handdoek mee te brengen om het beeldje in te pakken. Werken met steen is een stoffige bezigheid. Daarom raden we oude kleren of een schort aan.

Datum                   maandag 16 augustus

Tijd                       10.00 – 16.00 uur (incl. koffie/thee en lunch)

Deelnemers         max. 10 (rollator geen bezwaar)

Kosten                  € 25,-

Locatie                 Atelier Keercamp, Keercamp 2, 3992RV Houten

Vervoer                Eigen vervoer

Begeleiders         Nora Bakker en Edy Verberk

 

18 augustus          Wulven

Aan de noordkant van Houten ligt Nieuw-Wulven. Dit bos op het grensgebied van Bunnik met Houten beslaat ongeveer 110 hectare en wordt beheerd door Staatsbosbeheer. Nieuw Wulven is een recreatiegebied met als nevenfunctie natuur. Het noordelijke deel van Nieuw-Wulven is rond de eeuwwisseling aangelegd. Het zuidelijk deel in 2007. Wie het bos bezoekt, ziet een heel afwisselende begroeiing, die nog volop in ontwikkeling is. We wandelen onder begeleiding van boswachter Tineke Harlaar langs bomen, planten, vogels en mogelijk ook ringslangen.

Aansluitend bezoeken we het naastgelegen helofytenfilter, beter bekend als de biezenvelden. Hier wordt op een unieke manier water verwerkt als bij grote regenval het riool dreigt te overstromen.

Men moet goed ter been zijn

Foto van Marijke van Eijkeren

Datum                   woensdag 18 augustus                    

Tijd                       14.00 – 16.30 uur

Deelnemers         max. 25

Kosten                 € 5,00

Locatie                 Fietspad over de Rondweg langs de spoorlijn aan de kant van Nieuw-Wulven

Vervoer                Eigen vervoer - wandelen (We wandelen vanaf de verzamelplaats)

Begeleiders          Rinus van den Heijkant en John Linnenbank

 

19 augustus          CU2030, het Stationsgebied van Utrecht

Voor de zesde keer in ons programma wordt u meegenomen in de ontwikkelingen van het Stationsgebied.

De aanleiding voor de stadsvernieuwing wordt besproken: het achterstallig onderhoud sinds de bouw van Hoog Catharijne, de verloedering van de stad, een groeiend aantal reizigers, een groeiend aantal inwoners van de stad én de behoefte om het water weer terug in de singel te krijgen.

Na de presentatie volgt een rondwandeling door het gebied.

 

Datum                   donderdag 19 augustus        

Tijd                        14.00 – 16.30 uur

Kosten                  € 5,-

Locatie                 Stadhuis Utrecht bij het NS station

Vervoer                Eigen vervoer

Begeleiders         Peter Regtuijt en Annemieke Hoogenhout

 

23 augustus          Fietsen langs de Nieuwe Hollandse Waterlinie

Houten ligt midden in de Nieuwe Hollandse Waterlinie, en is daarmee een ideaal uitgangspunt voor een fietstocht door een stukje linie dat ook nog een hoge 'fortdichtheid' heeft. We fietsen door het inundatiegebied, en bezoeken onderweg forten, loopgraven, groepsschuilplaatsen, kazematten en de 'stop' van de Waterlinie, de Plofsluis, die moest voorkomen dat het geïnundeerde gebied weer leegliep.

De tocht is ongeveer dertig kilometer lang. Onderweg stappen we regelmatig af, o.a. voor de lunch. We nemen alle tijd, dus met een gewone of elektrische fiets moet het prima te doen zijn.

Datum                   maandag 23 augustus          

Tijd                       10.00 – 16.00 uur

Deelnemers         max. 20

Kosten                  € 10,- (met lunch bij een Fort)

Locatie                 verzamelen Plein Oude Dorp

Vervoer                Eigen fiets

Begeleiders         Fons Cremers en John Linnenbank

 

24 augustus          Faust

Faust en zijn duivelspact: symbool van de moderne mens.

Aan het begin van de 16e eeuw leefde in de Duitse landen een rondreizende geleerde, astroloog en alchemist: doctor Johann Georg Faust. Na zijn dood ontstonden verhalen dat hij een duivelspact zou hebben gesloten en ongetwijfeld naar de hel zou zijn gegaan. Later veranderde dat beeld: vanaf de 18e-eeuwse Verlichting werd Faust gezien als prototype van de moderne mens, een zoeker naar kennis. Faust werd een symbolische gestalte, waarmee kunstenaars hun visie op hun eigen tijd verbeeldden. Een lezing over de historische Faust (die ook in het Nederlandse kasteel Waardenburg zou zijn geweest!) en de belangrijkste Faust-werken, zoals de grote tragedies van Marlowe en Goethe. 

De lezing wordt gehouden door Michiel Hagdorn, die al enkele keren voor ons voor een volle zaal lezingen gaf over

o.a. Goethe, Weimar en de geschiedenis van Berlijn.

Datum                   dinsdag 24 augustus

Tijd                        13.30 – 15.30 uur

Kosten                   € 5,- (incl. koffie/thee)

Locatie                  Restaurant De Engel

Vervoer                 Eigen vervoer

Begeleiders         Hans Siebrasse en Elise de Haan

 

26 augustus          Sculptuur maken van Paverpol

Paverpol is een uniek kunstmateriaal, wat je eindeloos veel mogelijkheden biedt om je creativiteit vorm te geven. Het basisproduct Paverpol is een textielverharder. Met een eenvoudig lapje stof maak je al een geweldig kunstwerk. Hiervoor dompel je een stukje stof in de Paverpol. Dit breng je vervolgens aan op een stevig geraamte. Het materiaal droogt snel, maar biedt je genoeg tijd om volop aan je beeld te kunnen werken. Is je beeld eenmaal droog, dan heb je een prachtig creatie, die zowel binnen als buiten kan staan.

Voor deze workshop gaan we naar Werkhoven, naar de Watertoren. Een mooie locatie voor deze leuke activiteit.

Datum                  donderdag 26 augustus

Tijd                       14.00 – 16.30 uur

Deelnemers          max. 10

Kosten                  € 25,-

Locatie                 Watertoren Werkhoven

Vervoer                Eigen vervoer

Begeleiders         Nelleke Wallenburg en Edy Verberk

 

28 augustus          Film: Les plus belles années d’une vie

Ze kenden elkaar lang geleden: een man en een vrouw wiens prachtige en onverwachte romance ontroerde in Un Homme et Une Femme, de inmiddels iconische film die onze kijk op liefde voor altijd veranderde. Maar nu voormalig autocoureur Jean-Louis zich steeds meer lijkt te verliezen in zijn herinneringen, probeert zijn zoon hem te herenige met de vrouw die hij niet kon koesteren, maar waar zijn geheugen en dromen nog vol van zijn.

Anne en Jean-Louis ontmoeten elkaar weer en hun verhaal gaat verder waar het stopte, vijftig jaar eerder.

Na de film is er ter afsluiting een gezellig samenzijn met een drankje en een hapje.

Datum                   zaterdag 28 augustus      

Tijd                         13.30 – 16.30 uur        

Kosten                   € 5,-

Locatie                  Theater Aan de Slinger

Vervoer                Eigen vervoer

Begeleiders          Nora Bakker, Elise de Haan, Nelleke Wallenburg

 

U kunt zich vanaf 29 juni alleen opgeven voor de activiteiten door hier per deelnemer een aanmeldformulier in te vullen en op te sturen.

De aanmeldperiode is afgesloten

 

contact met de Senioren Zomerschool Houten